Denník SME vždy „zaberie“

Autor: Erik Tomáš | 25.1.2012 o 13:27 | (upravené 25.1.2012 o 16:00) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  17055x

Po zmenách, ktoré priniesli parlamentné voľby v júni 2010 došlo evidentne aj k zmene komunikácie najsilnejšej  politickej strany   Smer - SD.  Volali po nej niektorí odborníci, ale predovšetkým médiá.  Najmä tie printové sa sťažovali  na kritiku svojej práce zo strany vtedajšieho predsedu vlády R. Fica. Podľa nich jej miera bola nevhodná a nezodpovedala funkcii, ktorú v tom čase zastával. Vyvrcholilo to tým, že denník SME sa priamo zapojil  do predvolebnej kampane v prospech pravicového spektra našej politickej scény. A práve toto svoje profesionálne zlyhanie zadymil presviedčaním verejnosti, že vlastne išlo o dobrú vec, akúsi spoločenskú objednávku.

Od začiatku tohto volebného obdobia sa vzťahy medzi stranou Smer-SD a denníkom SME začali postupne normalizovať, pričom obe strany deklarovali, že im ide o korektnosť, profesionalitu, teda o konštruktívnu spoluprácu. Strana SMER - SD  odpovedá na otázky , R. Fico už niekoľkokrát poskytol denníku  rozhovor a  kritických tlačových správ ako je táto je minimum. Strana Smer-SD  dokonca viackrát dokázala prehliadnuť  aj niektoré „malé neférové kopance", ktoré súvisia s pravicovou orientáciu denníka.

To, čo ale predviedol denník SME v dnešnom vydaní (25.1.2012) presahuje hranice korektnosti, profesionality a konštruktívnej spolupráce. Článok pod názvom „Fico má na ústavnú väčšinu" sa snaží štylisticky podpásovo a pomocou už osvedčených tzv. novinárskych skratiek navodiť u čitateľa pocit hrozby vzniku Orbánovskeho modelu na Slovensku, pričom realita je iná a každý  kto  pozorne číta vie, že sám Fico ústavnú väčšinu mať nemôže.

Vrcholom všetkého je ale komentár Lukáša Filu, ktorý otvorene vyzýva na mobilizáciu proti Smeru -SD hanebným argumentom, že „gorila vyzerá ako strašná vec...", ale, „... ústavná väčšina Smeru by vedela napáchať také zveriny, že by sa aj gorila čudovala." Autor teda chce prekryť pravicové „zveriny" predpovedaním budúcnosti, pričom svoju úvahu prezentuje ako fakt.  Voľte  napriek „zverinám" pravicu, lebo Fico.  Tieto slová  na stranách mienkotvorného denníka sú  „zverinou" a goriliu hlavu nasadzujú samotnému autorovi. Denník opäť neskrývane vstupuje do predvolebnej kampane. Jednoducho, ak je to potrebné,  SME vždy zaberie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?